2017

16 – 20 stycznia 2017 r. – organizacja bezpłatnych zabaw dla dzieci w ramach projektu,
pt. „Ferie w mieście”. Głównym celem zajęć było stworzenie przyjaznej przestrzeni do aktywnego spędzenia czasu. Zajęcia odbywały się raz w tygodniu na terenie Szkoły Podstawowej nr 38 w Lublinie. Głównie były to zabawy ruchowe na świeżym powietrzu przy użyciu sanek i worków do zjeżdżania. Animacje przeprowadziliśmy również wewnątrz budynku. (Działalność odpłatna Fundacji)

25 luty – 25 marca 2017 r. organizacja cyklicznych zajęć warsztatowych z zabaw dawnych dla dzieci w wieku 8 – 12 lat. Zajęcia stacjonarne, jak i ruchowe odbywały się raz w tygodniu na terenie Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. (Działalność odpłatna Fundacji)

21 maja 2017 r. udział w IV Lubelskim „Wyścigu Kaczek” – festynie rodzinnym zorganizowanym przez Fundację „Skrzydła dla Edukacji”, podczas którego corocznie zbierane są fundusze na wsparcie dzieci z rodzin. Fundacja Dwa Ognie poprowadziła zajęcia rekreacyjno-sportowe, integrujące pokolenia (rodzice-dzieci, dzieci-dziadkowie), takie jak: skakanie na skakance, kręcenie hula-hop, rzucanie do celu i chodzenia na „szczudłach”. Ponadto stworzyliśmy przestrzeń kreatywną dla dzieci, gdzie najmłodsi malowali kredą lub grali w kapsle. (Działalność nieodpłatna Fundacji)

25 czerwca – 01 września 2017 r. – udział  w masowym wydarzeniu, pt. ”Noc Kultury” organizowanym cyklicznie przez Warsztaty Kultury w Lublinie. Fundacja stworzyła przestrzeń do zabawy zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Zorganizowane zostały zabawy: ruchowe,
w tym biegane, skakane i sprawnościowe oraz z użyciem kredy, kapsli, gumy i przeciąganie liny, a także przestrzeń do malowania farbami dla najmłodszych. (Działalność nieodpłatna Fundacji, zakup materiałów sfinansowany przez Warsztaty Kultury)

08 września – 05 października 2017 r. – realizacja kolejnej edycji autorskiego projektu „Objazdowe Zabawy podwórkowe” opartego na prowadzeniu bezpłatnej animacji społeczno-kulturalnej na osiedlowych placach zabaw. Miejsce wybierane było na podstawie rankingu prowadzonego na fanpage’u fundacji, gdzie mieszkańcy mieli możliwość najpierw zgłaszania miejsc, a następnie oddawania na nie swoich głosów. Projekt został oparty patronatem gazety Kurier Lubelski.

Wolontariusze Fundacji przeprowadzili zajęcia w następujących lokalizacjach:- na osiedlu Piastowskim w Lublinie przy Placu zabaw z rakietą,- na osiedlu Bronowice w Lublinie na „Żyjącym placu Bronowice”,- na osiedlu Sienkiewicza w Lublinie na placu przy Szkole Podstawowej nr 38.

(Działalność nieodpłatna Fundacji)

17 grudnia 2017 r. – organizacja warsztatów pt: „Święta po sąsiedzku” zrealizowanych
w ramach świątecznych targów East aend Art w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Ideą warsztatów było zapoznanie się z tradycjami świątecznymi u naszych sąsiadów, zarówno tych bliskich, jak i dalekich z innych krajów. W zajęciach wzięli udział także zaproszeni przez nas goście z Ukrainy i Białorusi.

2016

20 luty – 18 czerwca 2016 r. – Organizacja bezpłatnych zabaw dla przedszkolaków i  ich rodziców w ramach projektu, pt.: „Aktywny Lublin”, dofinansowanego ze środków Budżetu Obywatelskiego 2016 Miasta Lublin realizowanego przez AZS Klub Środowiskowy Woj. Lubelskiego. Głównym celem zajęć było stworzenie przyjaznej przestrzeni do aktywnego spędzenia czasu ze swoim dzieckiem i zacieśniania więzi rodzinnych. Zajęcia odbywały się raz w tygodniu z podziałem na dwie grupy wiekowe: 3-4 i 5-6 lat. Fundacja udostępniła nieodpłatnie sprzęt i przygotowała program, natomiast AZS zajmował się koordynacją całego projektu, w tym zapewnił animatorów i promocję projektu. (Działalność nieodpłatna Fundacji)

20 marca 2016 r. – Organizacja wydarzenia „Topienie Marzanny”. W zajęciach aktywnie uczestniczyli zarówno dzieci, jak i ich rodzice. W ramach spotkania zostały wykonane kukły z materiałów naturalnych, ekologicznych oraz wyjaśniono znaczenie tradycji topienia Marzanny. Następnie zapalone marzanny wrzucono do rzeki. (Działalność nieodpłatna Fundacji)

21 maja 2016 r. Współudział w osiedlowym Festynie Rodzinnym zorganizowanym przez Dom Kultury Skarpa w Lublinie, oparty na przeprowadzeniu konkurencji w skokach w workach i przeciąganiu liny. Wydarzenie o charakterze masowym. (Działalność nieodpłatna Fundacji)”

22 maja 2016 r. udział w III Lubelskim „Wyścigu Kaczek” – festynie rodzinnym zorganizowanym przez Fundację „Skrzydła dla Edukacji”, podczas którego corocznie zbierane są fundusze na wsparcie dzieci z rodzin, których sytuacja finansowa nie pozwala na to, aby mogły rozwijać swoje pasje i talenty czy wyjechać na wakacyjny odpoczynek. Fundacja Dwa Ognie zorganizowała zajęcia rekreacyjno-sportowe, integrujące pokolenia (rodzice-dzieci, dzieci-dziadkowie), w tym tradycyjnie: tor przeszkód (składający się z: skakania na skakance, kręcenia hula-hop, slalomie, wyścigu z jajkiem na czas, rzucania do celu i chodzenia na „szczudłach”) oraz przestrzeń kreatywną dla dzieci, gdzie najmłodsi malowali kredą lub grali w kapsle. (Działalność nieodpłatna Fundacji)

01 czerwca 2016 r. Fundacja zaangażowała się w promocję projektu  „NIEMAPA”, sfinansowanego przez Wydział Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Lublin, poprzez poprowadzenie zabaw podwórkowych w trakcie konferencji prasowej zorganizowanej na placu zabaw „z Rakietą”. NIEMAPA Lublin, to ilustrowany przewodnik dla rodzin, przedstawiający w zabawny i graficzny sposób najważniejsze miejsca oraz regionalną kulturę, kuchnię a także słownictwo, a poprzez to zachęcający do aktywnego poznawania miasta. (Działalność nieodpłatna Fundacji)

04 czerwca 2016 r. w ramach Dnia Dziecka organizowanego w dzielnicy Tatary przez DK Bronowice, Fundacja organizowała zabawy ruchowe, w tym skoki w workach, przeciąganie liny, skakanie w gumę oraz pozostałe zabawy podwórkowe. Dodatkową atrakcją były mega bańki mydlane.  (Działalność nieodpłatna Fundacji)

04 czerwca 2016 r. – udział  w masowym wydarzeniu, pt. ”Noc Kultury” organizowanym cyklicznie przez Warsztaty Kultury w Lublinie. W ramach projektu „Zabawy podwórkowe dla dzieci” Fundacja stworzyła przestrzeń do zabawy zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Zorganizowane zostały zabawy: ruchowe, w tym biegane, skakane   i sprawnościowe oraz z użyciem kredy, kapsli, gumy i przeciąganie liny, a także przestrzeń do malowania farbami dla najmłodszych. (Działalność nieodpłatna Fundacji, zakup materiałów sfinansowany przez Warsztaty Kultury)

11 – 26 czerwca 2016 r. – Organizacja cyklu wielopokoleniowych zabaw, pt: „Fundacja Dwa Ognie na Moście Kultury” w ramach trzeciej edycji interdyscyplinarnego projektu artystyczno-animacyjnego realizowane przez  Centrum Kultury w Lublinie na otwartej przestrzeni Mostu im. Henryka Lutosławskiego w Lublinie. Przez trzy kolejne weekendy czerwca zorganizowaliśmy i przeprowadziliśmy szereg zabaw tradycyjnych dla dzieci, w tym biegane, z wykorzystaniem gumy do skakania, kredy, kapsli oraz innych sprzętów popularnych w latach 90-tych. Wspólnie z dziećmi udało nam się stworzyć wielką chodnikową  grę planszową. (Działalność odpłatna na zlecenie Centrum Kultury w Lublinie)

22 czerwca 2016 r. – Udział w obchodach Lubelskich Dni Seniora. Organizacja podwieczorku z zapomnianymi grami w Nasza Cafe w Wojewódzkim Ośrodku Kultury, w ramach którego obecni seniorzy wraz ze swoimi wnukami przypominali sobie dawne zabawy ruchowe oraz pozostałe, np. Kalambury, Głuchy telefon (Działalność nieodpłatna Fundacji)

08 lipca – 12 sierpnia 2016 r. – udział w projekcie „Zabawy podwórkowe” realizowanym na  Centralnym Placu zabaw na zlecenie Centrum Kultury, w ramach których raz w tygodniu prowadzone były działania animacyjne o charakterze sportowym i tradycyjne gry podwórkowe, aktywizujące do wspólnej zabawy nie tylko dzieci, ale też rodziców i dziadków. (Działalność odpłatna na zlecenie Centrum Kultury w Lublinie).

20 lipca 2016 r.  Fundacja wspólnie z lubelskim oddziałem AIESEC zorganizowała zabawy dla mieszkańców Lublina z udziałem zagranicznych wolontariuszy na terenie „Żywego placu zabaw” na Bronowicach. Zagraniczni wolontariusze zapoznali dzieci z zabawami z ich krajów oraz aktywnie bawili się w tradycyjne polskie gry i zabawy. W zabawach uczestniczyły dzieci z okolicznych osiedli. (Działalność nieodpłatna Fundacji).

14 sierpnia 2016 r.  – udział w Festiwalu Boardmanii realizowanym przez Centrum Kultury W Lublinie, podczas którego wolontariusze fundacji wraz z gośćmi wspominali różnego rodzaju gry planszowe, np. bierki, Eurobiznes, gry karciane. (Działalność nieodpłatna Fundacji).

31 sierpnia 2016 r. – organizacja wydarzenia „Pożegnanie lata z Fundacją Dwa Ognie” realizowanego na  Centralnym Plac Zabaw w Lublinie. Było to podsumowanie dotychczasowych spotkań w ramach „Zabaw Podwórkowych”. Wolontariusze wraz z zgromadzonymi dziećmi bawili się w zabawy z wykorzystaniem gumy, piłki oraz worków do skakania. Stworzyli przestrzeń kreatywną do malowania kredą, a także pokazywali zabawy bez zastosowania sprzętu. Na koniec odbyła się wielka bitwa. (Działalność nieodpłatna Fundacji).

25 września 2016 r. – Udział w Festynie charytatywnym na rzecz chorej na siatkówczaka oka „Amelki marzycielki”, organizowanym w ramach wydarzenia „Fura pomocy dla Amelki” w Kocku. Akcja miała na celu zebranie funduszy na podjęcie leczenia dziewczynki, walczącej z nowotworem. W ramach akcji zorganizowane zostały zabawy podwórkowe oraz malowanie twarzy. (Działalność nieodpłatna, charytatywna Fundacji).

01 października 2016 r. –  Udział w akcji charytatywnej na rzecz chorej na siatkówczaka oka Amelki, organizowany w galerii Olimp w Lublinie. Wolontariusze fundacji prowadzili zabawy o charakterze ruchowym i warsztaty plastyczne. (Działalność nieodpłatna, charytatywna Fundacji).

2015

02-06 luty 2015 r. Warsztaty praktyczne dla grupy ok. 20 dzieci w wieku 8-11 lat uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie. Program autorski obejmował 5 różnych bloków tematycznych przewidzianych na każdy dzień zajęć:

  1. „Zabawy podwórkowe” – zajęcia ruchowe oparte na dawnych zabawach i grach, w które można się bawić na dworze, zarówno indywidualnie, jak i zespołowo.
  2. „Poznajemy kuchnię od kuchni” – dzieci zostały zapoznane z różnymi narzędziami kuchennymi, przyprawami oraz zasadami panującymi w kuchni. Wspólnie przygotowały sałatki, wykonały kuchenny eksperyment, zaś na zakończenie każdy stworzył swoją cytrynową myszkę, którą zabrał do domu.
  3. „Z piosenką miło mija czas” – muzyczne zajęcia, podczas których dzieci miały możliwość zaprezentować swoje ulubione utwory oraz włączyły się w zabawy śpiewane oraz z wykorzystaniem muzyki. Zajęcia wzbogacone o elementy plastyczne, gdyż dzieci w akompaniamencie muzyki, ćwiczyły umiejętności manualne tworząc postacie z masy solnej.
  4. „Wyszywanie-cerowanie” zajęcia oparte na zapoznaniu dzieci z podstawowymi narzędziami krawieckimi znajdującymi się w domu oraz ich obsługą. Dzieci uczyły się nawlekać igły, wiązać supełki, nawlekać różno-kolorowe i różno-kształtne koraliki oraz dekorować i zaszywać dziury w skarpetkach.
  5. „Zabawy w domu” – zajęcia pokazujące różne ciekawe pomysły na zabawy w domu z wyłączeniem wszelkich urządzeń multimedialnych. Dzieci poznały zarówno propozycje zabaw indywidualnych, jak i zespołowych. Od zabaw z kartką i długopisem, poprzez gry planszowe, po zabawy z kocami.

(Zajęcia realizowane w formie odpłatnej działalności na zlecenie Szkolnej Rady Rodziców)

1 maja – 15 czerwca 2015r. – realizacja projektu, pt.: „Rozwój Fundacji Dwa Ognie”, dofinansowanego ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w ramach konkursu grantowego realizowanego przez Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej „Lubelskie Lokalnie Mikrodotacje FIO”. Celem projektu był rozwój potencjału Fundacji Dwa Ognie, a przez to wzmocnienie potencjału trzeciego sektora na Lubelszczyźnie i pośrednio zwiększenie zaangażowania organizacji w działalność pożytku publicznego. Dotacja w całości została przeznaczona na zakup niezbędnego sprzętu i materiałów, które posłużyły usprawnieniu pracy naszej organizacji. (Projekt grantowy)

21 marca 2015r. zajęcia ruchowe dla dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 29  im. Adama Mickiewicza w Lublinie zorganizowane z okazji „I-szego Dnia Wiosny”. Na zakończenie dzieci stworzyły papierową Marzannę z gazetek reklamowych. (Działalność nieodpłatna Fundacji)

26 marca 2015r. udział w targach połączonych z konferencją, pt.: „Alterkariera” zorganizowanych przez UMCS w Lublinie, których celem było stworzenie przestrzeni do poznania zakresu działalności instytucji kultury i organizacji III sektora,  wymiany pomysłów i inspiracji do działania oraz nawiązania kontaktów z potencjalnymi pracodawcami i wolontariuszami.(Działalność promocyjna Fundacji)

16 maja 2015r. współudział w osiedlowym Festynie Rodzinnym zorganizowanym przez Dom Kultury Skarpa w Lublinie, oparty na przeprowadzeniu konkurencji w skokach w workach i przeciągania liny. Wydarzenie o charakterze masowym. (Działalność nieodpłatna Fundacji)

24 maja 2015r. udział w drugiej edycji Wyścigu Kaczek – festynu rodzinnego zorganizowanego przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo, podczas wydarzenia, podczas którego są zbierane fundusze na wsparcie dzieci z dużych rodzin, których sytuacja finansowa nie pozwala na to, aby mogły rozwijać swoje pasje i talenty czy wyjechać na wymarzone wakacje, Fundacja Dwa Ognie zorganizowała zajęcia rekreacyjno-sportowe, integrujące pokolenia (rodzice-dzieci, dzieci-dziadkowie). Przygotowaliśmy tor przeszkód (składający się z : skoku w dal z miejsca, skakaniu na skakance, slalomie, wyścigu z jajkiem na czas, rzucaniu do celu, chodzeniu na „szczudłach”, kręcenia hula – hop, kręglach) oraz przestrzeń kreatywną dla dzieci, gdzie najmłodsi malowali kredą. (Działalność nieodpłatna Fundacji)

06 czerwca 2015r. udział w masowym wydarzeniu, pt.: „Noc Kultury” organizowanym cyklicznie przez Warsztaty Kultury w Lublinie. W ramach projektu, pt: „Zabawa jednoczy pokolenia – park podwórkowej rekreacji” Fundacja stworzyła przestrzeń do zabawy zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Obok „pajęczej sieci” rozciągniętej przez całą szerokości terenu, zorganizowaliśmy zabawy: ruchowe (w tym biegane, skakane i sprawnościowe); z użyciem kredy, kapsli, piłek, gumy do skakania oraz  przeciąganie liny. (Działalność nieodpłatna Fundacji, zakup materiałów sfinansowany przez Warsztaty Kultury)

11 czerwca 2015r. udział w pikniku rodzinnym, pt: „Dzień Sąsiada” organizowanym przez społeczność osiedla Mickiewicza LSM oraz lokalne organizacje i instytucje, m.in. MOPR, DK, Bibliotekę. Fundacja przypominała zabawy z dzieciństwa takie jak: gra w szczurka, przeciąganie liny, gra w klasy, nie zabrakło też skakanek, hula hop, rzutów do celu czy chodzenia na szczudłach. W zabawach aktywnie uczestniczyły dzieci oraz ich rodzice.  (Działalność nieodpłatna Fundacji) W czasie pikniku sprzedawane były wyroby piekarskie, takie jak drożdżówki i cebularze. (Działalność gospodarcza)

13 czerwca – 18 lipca 2015r. organizacja cyklu wielopokoleniowych zabaw, pt: „Fundacja Dwa Ognie na Moście Kultury” w ramach trzeciej edycji interdyscyplinarnego projektu artystyczno-animacyjnego realizowane przez  Centrum Kultury w Lublinie na otwartej przestrzeni Mostu im. Henryka Lutosławskiego w Lublinie. W dniach 13, 20 i 27 czerwca oraz 11 i 18 lipca zorganizowaliśmy i przeprowadziliśmy szereg zabaw dla dzieci, w tym biegane, z wykorzystaniem gumy do skakania, kredy, kapsli oraz innych sprzętów popularnych w latach 90-tych, tj. hula-hop, skakanki, piłki, worki do skakania itd. Wspólnie z dziećmi udało nam się stworzyć wielką chodnikową  grę planszową. (Zajęcia realizowane w formie odpłatnej działalności na zlecenie Centrum Kultury w Lublinie)

20 czerwca 2015r.  udział w Lubelskich Targach Organizacji Pozarządowych zorganizowanych przez Związek Stowarzyszeń Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych (FLOP) w ramach projektu „Z NAMI MOŻNA WIĘCEJ – ZS FLOP jako silna sieć NGO na terenie Lubelszczyzny”, współfinansowanego przez UE w ramach EFS w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym Targi Lublin S.A. W wydarzeniu tym łącznie z naszą Fundacją uczestniczyło ponad 100 wystawców oraz blisko 1,5 tys. mieszkańców Lublina i Lubelszczyzny zainteresowanych ofertą III sektora. Oprócz dystrybucji materiałów reklamowych i prezentacji multimedialnej, zorganizowaliśmy strefę zabaw ruchowych i stacjonarnych (przy stoliku), a nasi animatorzy dbali o to by każdy kto nas odwiedził znalazł coś dla siebie. (Działalność nieodpłatna Fundacji, koszty wystawiennicze po stronie FLOP)

 21 czerwca 2015r. zorganizowanie przestrzeni do zabaw dla najmłodszych uczestników wydarzenia, pt: “Orange Bumper Balls Cup”. Turniej opierał się na idei zdrowej rywalizacji drużyn wielopokoleniowych. Animatorzy Fundacji odpowiedzialni byli za zorganizowanie czasu wolnego uczestnikom nie biorącym udziału w danej rozgrywce. (Działalność nieodpłatna Fundacji)

22-24 czerwca 2015r. roku Fundacja wspólnie z lubelską oddziałem AIESEC zorganizowały bezpłatne zajęcia dla mieszkańców Lublina z udziałem zagranicznych wolontariuszy z takich krajów jak: Hiszpania, Indonezja, Gruzja, Grecja, Tajlandia, Azerbejdżan, Chorwacja, Kanada, Iran i Turcja. Na każdy przygotowany został inny zestaw atrakcji:

– 1 dnia: wspólne gry i zabawy na osiedlowym placu zabaw z dziećmi i młodzieżą
– 2 dnia: wspólne gry i zabawy na terenie Akademickiego Centrum Kultury „Chatka Żaka”
– 3 dnia: mecz towarzyski z zawodnikami AZS UMCS

(Działalność nieodpłatna Fundacji)

27-29 lipca 2015r. organizacja zabaw rekreacyjnych przed budynkiem Domu Kultury Narnia w Lublinie w ramach realizowanego przez instytucją projektu z cyklu Dzielnice Kultury. W zajęciach aktywnie uczestniczyli zarówno dzieci, jak i ich rodzice. Nie zabrakło zabaw ruchowych, takich jak: Ciuciubabka, Berek czy Raz, dwa, trzy Baba Jaga patrzy. (Działalność nieodpłatna Fundacji)

6 – 26 sierpnia 2015r. – realizacja autorskiego projektu Fundacji, pt:„Objazdowe Zabawy Podwórkowe”, opartego na prowadzeniu bezpłatnej animacji społeczno-kulturalnej na osiedlowych placach zabaw. Miejsce wyłaniane było na podstawie rankingu prowadzonego na fanpage’u fundacji, gdzie mieszkańcy mieli możliwość najpierw zgłaszania miejsc, a następnie oddawania na nie swoich głosów.

Wolontariusze Fundacji przeprowadzili zajęcia w następujących lokalizacjach:
– 06 sierpnia na osiedlu LSM w Lublinie przy Placu zabaw z rakietą.
– 13 sierpnia na osiedlu Kruczkowskiego w Lublinie przy ulicy Młodzieżowej 9
– 26 sierpnia na osiedlu Czuby przy ulicy Rucianej 1.

Projekt cieszył się sporym zainteresowaniem, dlatego z pewnością podejmiemy się jego kontynuacji w kolejnych sezonach. (Działalność nieodpłatna Fundacji)

21 sierpnia 2015r. w kawiarence Nasza Cafe zorganizowany został „Podwieczorek z zapomnianymi grami”. Wolontariusze Fundacji wraz z obecnymi gośćmi (głównie dorośli) przypominali sobie takie zabawy jak: Głuchy telefon, Łapki, Kalambury. (Działalność nieodpłatna Fundacji)

05 września 2015r. udział w Pikniku Rodzinnym w Domu Kultury Narnia w Lublinie, zorganizowanym na zakończenie sezonu wakacyjnego. Fundacja tradycyjnie przygotowała i przeprowadziła szereg gier i zabaw ruchowych dla mieszkańców dzielnicy Kalina. (Działalność nieodpłatna Fundacji)

22 września 2015r. poprowadzenie w przestrzeni miejskiego Placu Litewskiego tradycyjnych gier i zabaw w ramach wydarzenia podsumowującego obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. (Działalność nieodpłatna Fundacji)

26 września 2015r.  udział w wydarzeniu Targi Designu „WZORY” w ramach którego zorganizowaliśmy warsztat kreatywny, pt:”20 pomysłów na zabawę z pudełkiem”-interaktywne zajęcia dla dzieci i ich rodziców, łączące ćwiczenia plastyczne z zabawą. Głównym celem warsztatów było stworzenie przyjaznej przestrzeni do kreatywnego spędzenia czasu ze swoim dzieckiem i zacieśniania więzi rodzinnych. (Działalność nieodpłatna Fundacji)

27 września 2015r. udział i współorganizacja zabaw podwórkowych z realizatorami projektu „Miasto dla ludzi” podczas uroczystego otwarcia placu zabaw zwanego „Żyjącym Placem Bronowice”. W tym samym dniu prowadziliśmy także zabawy na placu zabaw znajdującym się pomiędzy blokami Al. Racławickie 24 i Sowińskiego 1A, choć już bez takiego rozmachu.  (Działalność nieodpłatna Fundacji)

03 października 2015r. udział w Rodzinnym Pikniku Kulinarnym zorganizowanym przez Europejską Fundację Opieki w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie. Fundacja odpowiedzialna była za zorganizowanie czasu wolnego dzieciom i młodzieży towarzyszącym swoim rodzicom, babciom i dziadkom, uczestniczącym w wydarzeniu. Na terenach zielonych WOK-u wolontariusze przeprowadzili szereg zabaw ruchowych łącznie z przeciąganiem liny, zaś wewnątrz budynku dzieci zaangażowane zostały do wspólnego przygotowania słodkiego deseru, który cieszył się ogromną popularnością zarówno wśród najmłodszych jak i dorosłych. Podczas wydarzenia przeprowadzone zostały także wywiady z seniorami dotyczące dawnych zabaw podwórkowych.(Działalność nieodpłatna Fundacji, zakup materiałów sfinansowany przez Europejską Fundację Opieki)

06 grudnia 2015r. udział w Mikołajkowym Turnieju Taekwon – do i Dniu Tygrysa Lubelskiego Sportowego Klubu Taekwon-Do na terenie hali MOSIR w Lublinie. Zorganizowane zostało stoisko, przy którym dzieci były animowane do zabaw, jak również w ramach przerwy w turnieju poprowadziliśmy zabawy integracyjne dla dzieci w grupie liczącej ponad 100 dzieci. Oprócz tego dzieci zaangażowały się także w zabawę w przeciąganie liny i skoki w workach. (Działalność nieodpłatna Fundacji)

 

Close Menu